gosc

Folwark Wąsowo
06.05.2022

. Kontakt  06.05.2022, gosc

  Folwark Wąsowo

  W Polsce idea slow wedding oraz zero waste jest wciąż żywa i wpisuje w obowiązujące trendy branży ślubnej. Trudno już nazywać je tylko modą. Społeczeństwo stało się bardziej świadome względem tego, co je i czym się otacza. Docenia bliskość i możliwość obcowania z naturą. Docenia wagę ekologicznego jedzenia. Docenia to wszystko, co miało być kaprysem pokolenia, a stało się stylem życia. Nie może zatem dziwić, że nasz Folwark Wąsowo stał się nijako miejscem kultowym na ślubnej mapie Wielkopolski. A wszystko to dzięki wartościom, jakie są wryte w fundamenty Folwarku, a które chcemy Wam w tym wpisie przybliżyć.

  Filozofia miejsca, jakie stworzyliśmy od początku była jasno sprecyzowana. Zależało nam na stworzeniu przestrzeni autentycznej – nie udającej czegoś, czym nie jest. A także będącej alternatywą, dla popularnych wówczas pałaców i dworków, które oferowały wesela pełne przepychu, nieco sztuczne i wtłoczone w sztywne ramy formy i konwenansu.

  Wiedzieliśmy, iż chcemy, by wesela organizowane w Stodole już od samego początku były pretekstem do spotkania, a nie pokazania się. Byście czuli się u nas swobodnie, by nie przytłaczał Was ciężar kryształowych żyrandoli, a dróg spacerów nie wyznaczały równiutko ułożone płyty chodnikowe.

  Aby nam się to wszystko udało przyjęliśmy kilka zasad, które wówczas nie zostały nazwane, a dziś układają się w fundamenty idei slow wedding.

  Po pierwsze – natura na wyciągnięcie ręki.

  Wyjeżdżając na wakacje podświadomie szukamy miejsc usytuowanych blisko jezior i lasów. Chcemy słyszeć śpiew ptaków o poranku. Chcemy oddychać świeżym powietrzem, budzić się ze słońcem i przez cały dzień czuć jego promienie na twarzy. Nasz Folwark to hektary wolnej przestrzeni porośniętej drzewami i krzewami. Wyściełany dywanami z trawy. Wybrukowany naturalnym polnym kamieniem. Wiosną wybuchający zielenią. Jesienią czarujący płomieniami żółtych liści. Do tego ogród pełen kwiatów, ziół i warzyw, które później lądują na Waszych talerzach. Daje to niebywałe możliwości wszystkim, którzy kochają przebywanie na świeżym powietrzu. A także pozwala na zaaranżowanie niezwykłych ślubów plenerowych oraz stref chillout. Leżaki ustawione na trawie, drewniane stoliki i krzesła… wszystko to sprawia, że czas płynie swoim jednostajnie zwalniającym rytmem.

  Po drugie – ekologiczna żywność.

  To był nasz priorytet od początku. Wiedzieliśmy, że to, co chcemy serwować na talerzach musi być nie tylko smaczne, ale także zdrowe. Pragnęliśmy też, by produkty były lokalne, pozyskiwane od najlepszych dostawców, gwarantujących jakoś i smak. Dziś kuchnia naszego Folwarku i Stodoły to coś, co stało się naszą wizytówką. Latem nasz ogród ziołowy i warzywny to niewyczerpalne źródło witamin zarówno w menu weselnym, jak i serwowanym w naszej Restauracji.

  Po trzecie – Wasz luz, nasze przygotowanie.

  Atmosfera panująca w Folwarku sprawia, że bardzo często słyszymy od Par Młodych, że po przekroczeniu bramy i wjechaniu na folwarkowy dziedziniec magicznie opuszcza je wszelki stres związany z przygotowaniami. To dla nas wielka wartość, bo sprawia, że nie stresujecie się napiętymi harmonogramami dnia ślubu i wesela. Swoje przygotowania zamieniacie w wesołe przedweselne biesiadowanie, spotkanie z przyjaciółmi. Chodzi o to, by w tym wyjątkowym dniu czuć się w pełni beztrosko i zapamiętać go, jako najprzyjemniejszy dzień Waszego życia. Bez biegania, bez stresu, bez zamartwiania się czy wszystko idzie zgodnie z planem. W tym pomożemy Wam najlepiej jak umiemy.

  Wszystkie te zasady sprawiają, że wesele w naszym Folwarku to dla Was i dla Waszych gości przeżycie, jakie zapamiętuje się na całe życie. Świadczy o tym fakt, jak wielu z Was wraca do nas po roku, dwóch czy kilku latach od swojego ślubu, jako szczęśliwe małżeństwa chcące na nowo poczuć ducha tego miejsca. To dla nas ogromna motywacja, by w każdy sezon ślubny wchodzić z niegasnącą energią.

  gosc

  Czytaj również:

  06.05.2022
  Folwark Wąsowo