. Kontakt  Dobrze zjeść, pooddychać świeżym powietrzem i odkryć w sobie nową pasję – dzierganie! – taki jest plan na październikowy weekend w wyjątkowym miejscu – w Folwarku Wąsowo, oddalonym jedynie godzinę drogi od Poznania.

  Cel jaki stawiamy sobie podczas dwudniowych warsztatów, to stworzenie dzierganego siedziska, które może posłużyć jako poducha do medytacji, niski puf lub stylowy dodatek do wnętrza. Na miejscu otrzymasz wszystko, co będzie potrzebne do wykonania Twojego projektu: grube drewniane druty, specjalną „włóczkę”, z której będziesz dziergać formę na siedzisko oraz gotowe siedzisko z naturalnym ekologicznym wsadem, i – co najważniejsze – konsultacje na każdym etapie powstającego dzieła – od nauki podstawowego ściegu, po technikę „bezszwowego” wykończenia.

  Twój dwudniowy pobyt w certyfikowanym gospodarstwie agroturystycznym to także czas na regenerację. Nakarmimy Cię w zgodzie z naturą przygotowując wegetariańskie posiłki. Rano obudzi Cię odgłos parskających koni, a po południu nasycisz oczy widokiem 300 letnich dębów i buków spacerując ogrodami w pobliskim pałacu , który sąsiaduje z Folwarkiem.

  Liczba miejsc jest ograniczona – grupa tylko 10 osobowa.

  Zaczynamy w sobotę o 10.30 od domowego ciasta i kawy lub herbaty

  O 11.30 łapiemy za druty

   

  Szczegółowy harmonogram:

  SOBOTA

  10.30 – 11.30 SŁODKIE DZIEŃ DOBRY  (kawa, herbata, domowe ciasto, owoce)

  11.30 – 14.30 ZACZYNAMY / warsztaty

  rozdanie materiałów, omówienie projektu siedziska, zapoznanie z techniką ściegu oraz dzierganiem na grubych drutach

  14.30 – 16.00 OBIAD

  i czas wolny na spacer po Folwarku, zakwaterowanie w pokojach

  16.00 – 20.00 DZIERGAMY / warsztaty

  doskonalenie techniki i pierwsze efekty pracy

  20.00 KOLACJA

  21.00 PRZY KOMINKU

  konsultacje, dzielenie się wrażeniami, czas wolny

  NIEDZIELA

  9.00 – 10.00  ŚNIADANIE

  i czas wolny na kilka wdechów świeżego powietrza na dobry dzień

  10.00 – 13.00 – DZIERGAMY/ warsztaty

  sprawdzamy ile zapamiętaliśmy, doskonalimy technikę

  13.00 – 14.00 – LUNCH

  14.00 – 17.00  – ZMIERZAMY DO FINAŁU/ warsztaty

  SŁODKIE DO WIDZENIA

  uczymy się „bezszwowego” łączenia, nakładamy formę na poduchę, ostatnie poprawki

  Warsztaty poprowadzi Paulina Brygman – zawodowo związana z Teatrem 6. piętro, prywatnie projektuje i wykonuje dziergane pufy na indywidualne zamówienie. Od kilku lat praktykująca jogę fanka kuchni roślinnej. Zafascynowana zjawiskiem knitting meditation, projektami Patricii Urquioli i realizacjami architektonicznymi korespondującymi z naturą.

   

  Koszt dwudniowych warsztatów to 540 zł.

  Cena obejmuje nocleg z soboty na niedzielę w Folwarku Wąsowo (w pokojach dwuosobowych z łazienką/ „Stajnia” ) i posiłki wegetariańskie w oparciu o ekologiczne produkty, dwudniowe warsztaty z dziergania pufy oraz materiały: siedzisko o średnicy 40 cm i wysokości 15 cm uszyte z wysokiej jakości bawełny z naturalnym ekologicznym wsadem, „włóczkę” do dziergania, grube drewniane druty.

  Uczestnicy będą mieli do wyboru dwa kolory siedziska: naturalny oraz grafitowy, oraz trzy kolory „włóczki”: naturalny, szary i grafitowy (informację należy podać przy rejestracji).

  Rezerwacji można dokonać wpłacając 240 zł zaliczki na podane w mailu zwrotnym konto. Zaliczka podlega zwrotowi jedynie wtedy, kiedy zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę. Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu w dniu przyjazdu.

  Możliwość rezerwacji noclegu z piątku na sobotę. Koszt dodatkowo 110 zł/osoba.

  Rejestracja uczestników: p.brygman@gmail.com

  Chcę być na wydarzeniu