Nasz zespół

. KontaktPoznajcie zespół, który dba o Folwark i Gości

W naszym zespole każdy daje z siebie wszystko, abyś podczas pobytu w naszym Folwarku poczuł klimat tego miejsca, z jego historią i naszą misją.

Chcemy zarazić Cię swoją pasją i miłością natury, ekologii, wsi i wszystkiego co autentyczne.

Piotr i Magda

Właściele Folwarku Wąsowo

Magda i Piotr tworzą układ idealny. On pasjonat dobrego jedzenia, uwielbia gotować, wieczny optymista, który nie boi się podejmować nowych wyzwań i zaraża swoją pasją innych. Jest motorem, który napędza i otwiera nowe ścieżki. Ona konkretna realistka wyznaczyła sobie jasny cel - renowacja zabytkowych budynków gospodarstwa. Zna Folwark jak nikt inny, od fundamentów po łupek na dachu. Dokładna, wymagająca i niestrudzona w swojej pracy. Dba o każdy szczegół, aby miejsce, które tworzą z Piotrem zachowało swój autentyczny charakter, a jednocześnie stało się przyjazną przestrzenią dla Gości. Naturalna atmosfera odnowionych budynków zawarta jest w każdym drobnym elemencie - kolorze krzesła, starej lampie, stołach ze 150-letnich desek. To co wydaje się niewymuszone jest efektem ogromnej pracy, pasji i zrozumienia dla tego miejsca. A to dlatego, że Piotra i Magdę napędza ta sama idea i miłość do tego miejsca, co założyciela folwarku, Richarda von Hardt'a.

Zobacz nasz Folwark

Pan Jan z żoną Iwoną

Senior Rodu

Pan Jan - pierwszy właściciel i założyciel firmy Folwark Wąsowo, który rozumie wszystkie oblicza tego miejsca, jego klimat, ludzi, charakter, potencjał i czułe punkty. Zna każdy skrawek ziemi, każdą cegłę i ukryte przed innymi tajemnice oraz niebanalną historię, którą sam współtworzył przez ponad 20 lat. Z pasją poszukuje tekstów źródłowych dotyczących Folwarku i jego niezwykłych losów, o których chętnie opowiada Gościom. Teraz po latach niestrudzonej pracy, możecie go spotkać w Źrebięciarni zaczytanego w jednej z setek książek budujących bibliotekę Folwarku lub na spacerze wraz z żoną Iwoną, wśród pól, gdzie nadal czujnie dogląda ekologicznych upraw.

Zygmunt

Zarządca Folwarku

Zygmunt to człowiek o niespożytej energii, który każdego dnia stawia czoła wyzwaniu, jakim jest prowadzenie ogromnego gospodarstwa, nadzorowanie wszystkich prac, opieka na przebiegiem organizowanych u nas imprez, spotkań i wydarzeń. Jak sam podkreśla: rzeczy trudne załatwia od ręki, niemożliwe w 5 minut. To on przywita Was w naszym Folwarku, poczęstuje pyszną własnoręcznie przyrządzoną nalewką, oprowadzi po gospodarstwie, a także zaopiekuje się podczas pobytu.

Kontakt

Joanna

Marketing, Imprezy

Joanna jest odpowiedzialna za markę Folwark Wąsowo, a także za wprowadzanie w życie nowych idei i pomysłów w zgodzie z wizją miejsca, które chcemy tworzyć. To ona przekłada na papier pomysły i plany, rozkłada na czynniki pierwsze i panuje nad ich realizacją. Bez jej uporu, dokładności i determinacji nie jeden projekt nie ujrzałby światła dziennego. Joanna to także osoba, którą znają wszystkie Pary, spełniające swoje marzenie o ślubie w Folwarku. Jej pomoc i ogromne doświadczenie w organizacji spotkań pomaga w przygotowaniu tego wyjątkowego dnia i dopięciu wszystkich szczegółów.

Kontakt

Mariusz

Szef Kuchni

Mariusz to kucharz z pasji i zamiłowania, którego bazę stanowi doskonały warsztat i organizacja pracy. Nasz szef uważa, że dobre dania można stworzyć tylko na bazie najlepszych składników i dlatego w jego kuchni nie ma miejsca na półśrodki. Potrawy, które serwuje to kuchnia tradycyjna w autorskim wydaniu, podbijająca podniebienia naszych gości. Krem z kiszonych ogórków ma już swoich wyznawców na obu półkulach Ziemi.

Pani Maria

Szefowa przetwórni

Panią Marię poznaliście, jeśli choć raz spróbowaliście naszych przetworów. To właśnie ona jest autorką wszystkich receptur, nadzoruje i własnoręcznie przygotowuje wszystkie produkty. Jest tytanem pracy, który najwięcej wymaga od samej siebie. Zawsze konkretna i dokładna z ciętym dowcipem i głową pełną smakowitych pomysłów na nowe przetwory. Przystrojone w koper, chrzan i marchewkę słoiki nazywa laleczkami. Bo zaiste nimi są - eleganckie i modne, a do tego zdrowe.

Zobacz nasze produkty

Maria

Opiekun upraw i produktu, warsztaty

Maria łączy w swojej pracy pasję do gotowania, wykształcenie ogrodnicze oraz doświadczenie dietetyka i menadżera produktu. To właśnie ona czuwa nad doborem właściwych odmian ekologicznych warzyw, owoców, ziół i kwiatów w ogrodach Folwarku, a następnie sprzedażą i promocją gotowych produktów. Jako dietetyk z wiedzą praktyczną jest niezrównana w prowadzeniu warsztatów kulinarnych oraz
w krzewieniu edukacji ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Maria z zapałem realizuje się też w nowych zadaniach związanych z spotkaniami dla firm.

Kontakt

Pan Janek

Ogrodnik

Pan Janek, bo tak wszyscy do niego mówimy, jest naszym ogrodnikiem od samego początku. Z niezwykłym spokojem panuje nad ekologicznymi uprawami, a mieszkając przy Folwarku, czule opiekuje się warzywami, owocami, ziołami. Nieraz spotkacie go wieczorem jak podlewa i dogląda ogrodu. Jesienią i zimą sprawdza stan warzyw w przechowalni, przygotowuje dostawy dla klientów.

Asia

Administracja, księgowość

Asia ukryta przed światem Folwarku w zaciszu biura, panuje ze stoickim spokojem nad wzburzonym morzem dokumentów, rachunków, faktur, umów, poczty, które dzień w dzień zalewają jej pokój. Sprawdza, podlicza, kontroluje, wystawia i wpina w segregatory wszystkie działania Folwarku. Zamienia na język cyfr to, co wcześniej było udaną imprezą, spotkaniem czy warsztatem. Rządzi niepodzielnie biurem i pilnuje formalności, bez których przepadlibyśmy z kretesem.

Kontakt

Przeczytaj więcej o Folwarku
Piotr i Magda
Pan Jan z żoną Iwoną
Zygmunt
Joanna
Mariusz
Pani Maria
Maria
Pan Janek
Asia