Nasz zespół

. KontaktPoznajcie zespół, który dba o Folwark i Gości

W naszym zespole każdy daje z siebie wszystko, abyś podczas pobytu w naszym Folwarku poczuł klimat tego miejsca, z jego historią i naszą misją.

Chcemy zarazić Cię swoją pasją i miłością natury, ekologii, wsi i wszystkiego co autentyczne.

Piotr i Magda

Właściele Folwarku Wąsowo

Magda i Piotr tworzą układ idealny. On pasjonat dobrego jedzenia, uwielbia gotować, wieczny optymista, który nie boi się podejmować nowych wyzwań i zaraża swoją pasją innych. Jest motorem, który napędza i otwiera nowe ścieżki. Ona konkretna realistka wyznaczyła sobie jasny cel - renowacja zabytkowych budynków gospodarstwa. Zna Folwark jak nikt inny, od fundamentów po łupek na dachu. Dokładna, wymagająca i niestrudzona w swojej pracy. Dba o każdy szczegół, aby miejsce, które tworzą z Piotrem zachowało swój autentyczny charakter, a jednocześnie stało się przyjazną przestrzenią dla Gości. Naturalna atmosfera odnowionych budynków zawarta jest w każdym drobnym elemencie - kolorze krzesła, starej lampie, stołach ze 150-letnich desek. To co wydaje się niewymuszone jest efektem ogromnej pracy, pasji i zrozumienia dla tego miejsca. A to dlatego, że Piotra i Magdę napędza ta sama idea i miłość do tego miejsca, co założyciela folwarku, Richarda von Hardt'a.

Zobacz nasz Folwark

Pan Jan z żoną Iwoną

Senior Rodu

Pan Jan - pierwszy właściciel i założyciel firmy Folwark Wąsowo, który rozumie wszystkie oblicza tego miejsca, jego klimat, ludzi, charakter, potencjał i czułe punkty. Zna każdy skrawek ziemi, każdą cegłę i ukryte przed innymi tajemnice oraz niebanalną historię, którą sam współtworzył przez ponad 20 lat. Z pasją poszukuje tekstów źródłowych dotyczących Folwarku i jego niezwykłych losów, o których chętnie opowiada Gościom. Teraz po latach niestrudzonej pracy, możecie go spotkać w Źrebięciarni zaczytanego w jednej z setek książek budujących bibliotekę Folwarku lub na spacerze wraz z żoną Iwoną, wśród pól, gdzie nadal czujnie dogląda ekologicznych upraw.

Zygmunt

Zarządca Folwarku

Zygmunt to człowiek o niespożytej energii, który każdego dnia stawia czoła wyzwaniu, jakim jest prowadzenie ogromnego gospodarstwa, nadzorowanie wszystkich prac, opieka na przebiegiem organizowanych u nas imprez, spotkań i wydarzeń. Jak sam podkreśla: rzeczy trudne załatwia od ręki, niemożliwe w 5 minut. To on przywita Was w naszym Folwarku, poczęstuje pyszną własnoręcznie przyrządzoną nalewką, oprowadzi po gospodarstwie, a także zaopiekuje się podczas pobytu.

Kontakt

Joanna

Marketing, Imprezy

Joanna jest odpowiedzialna za markę Folwark Wąsowo, a także za wprowadzanie w życie nowych idei i pomysłów w zgodzie z wizją miejsca, które chcemy tworzyć. To ona przekłada na papier pomysły i plany, rozkłada na czynniki pierwsze i panuje nad ich realizacją. Bez jej uporu, dokładności i determinacji nie jeden projekt nie ujrzałby światła dziennego. Joanna to także osoba, którą znają wszystkie Pary, spełniające swoje marzenie o ślubie w Folwarku. Jej pomoc i ogromne doświadczenie w organizacji spotkań pomaga w przygotowaniu tego wyjątkowego dnia i dopięciu wszystkich szczegółów.

Kontakt

Maria

Opiekun upraw i produktu, warsztaty

Maria łączy w swojej pracy pasję do gotowania, wykształcenie ogrodnicze oraz doświadczenie dietetyka i menadżera produktu. To właśnie ona czuwa nad doborem właściwych odmian ekologicznych warzyw, owoców, ziół i kwiatów w ogrodach Folwarku, a następnie sprzedażą i promocją gotowych produktów. Jako dietetyk z wiedzą praktyczną jest niezrównana w prowadzeniu warsztatów kulinarnych oraz
w krzewieniu edukacji ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Maria z zapałem realizuje się też w nowych zadaniach związanych z spotkaniami dla firm.

Kontakt

Pan Janek

Ogrodnik

Pan Janek, bo tak wszyscy do niego mówimy, jest naszym ogrodnikiem od samego początku. Z niezwykłym spokojem panuje nad ekologicznymi uprawami, a mieszkając przy Folwarku, czule opiekuje się warzywami, owocami, ziołami. Nieraz spotkacie go wieczorem jak podlewa i dogląda ogrodu. Jesienią i zimą sprawdza stan warzyw w przechowalni, przygotowuje dostawy dla klientów.

Asia

Administracja, księgowość

Asia ukryta przed światem Folwarku w zaciszu biura, panuje ze stoickim spokojem nad wzburzonym morzem dokumentów, rachunków, faktur, umów, poczty, które dzień w dzień zalewają jej pokój. Sprawdza, podlicza, kontroluje, wystawia i wpina w segregatory wszystkie działania Folwarku. Zamienia na język cyfr to, co wcześniej było udaną imprezą, spotkaniem czy warsztatem. Rządzi niepodzielnie biurem i pilnuje formalności, bez których przepadlibyśmy z kretesem.

Kontakt

Przeczytaj więcej o Folwarku
Piotr i Magda
Pan Jan z żoną Iwoną
Zygmunt
Joanna
Maria
Pan Janek
Asia